Fracht FWO Polska
C.Hartwig Szczecin: Spedytor godny zaufania
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA
Morska Agencja Gdynia
TT-Line - Green Ship
MAEM
Polska Morska

Prasa

Kurier Szczeciński

2007-05-21

Laur Bałtycki dla wojewody

W piątkowe południe przedstawiciele branży morskiej spotkali się w Różance z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem. Przy okazji, co widać na zdjęciu, obejrzeli zrewitalizowany, a właściwie wykonany na nowo ogród, który już niedługo rozkwitnie tysiącami róż.

Wieczorem wszyscy spotkali się ponownie w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich na biesiadzie Herring Szczecin. W ubiegłym roku „na śledziu” bawiło się ponad 1800 gości – w tym nie było mniej.

Po raz pierwszy na tym największym polskim bankiecie przyznano nagrodę honorową Laur Bałtycki. „Za wkład w tworzenie warunków do rozwoju szeroko rozumianej polskiej gospodarki morskie” wyróżniono nim wojewodę zachodniopomorskiego Roberta Krupowicza. Przypomniano jego aktywne włączenie się w lobbing na rzecz gazoportu w Świnoujściu.

Choć śledź widnieje w nazwie spotkania, w bufecie był duży wybór zimnych przekąsek oraz gorących potraw. Nie zabrakło i czegoś mocniejszego.

Patronat honorowy nad Herring Szczecin 2007 objął minister gospodarki morskiej Rafał Wiechecki, ale nie przybył. Pojawił się za to minister skarbu państwa Wojciech Jasiński.

W przeddzień odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Przedsiębiorstwa portowe i żeglugowe na europejskim rynku transportowo-logistycznym”.

kl